دانلود(كيفيت آب در صنعت)

حجم فایل : 1002.8 KB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 21 بنام خدا صنايع از ديدگاه نياز آبي به دو گروه تقسيم مي شوند: 1-صنايع كوچك و متوسط : اين صنايع آب مورد نيازشان را از چاه يا شبكه آب شهر تأمين مي كنند. 2-صنايع بزرگ نظير نيروگاهها و صنعت نف|50676466|ace35009761|اِی سی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان كيفيت آب در صنعت هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

حجم فایل : 1002.8 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 21
بنام خدا
صنايع از ديدگاه نياز آبي به دو گروه تقسيم مي شوند:
1-صنايع كوچك و متوسط : اين صنايع آب مورد نيازشان را از چاه يا شبكه آب شهر تأمين مي كنند.
2-صنايع بزرگ نظير نيروگاهها و صنعت نفت و گاز : منبع تامين آب از آبهاي سطحي است و مكان يابي آنها بر اساس دسترسي به آب است.
مصارف آب در صنعت
1) انتقال مواد اوليه نظير صنايع چوب و كاغذ و قند
2) براي انجام واكنشهاي شيميايي نظير صنايع آبكاري
3) به عنوان خنك كننده نظير صنايع شيشه و لاستيك
4) شتسشوي وسايل توليد يا محصولات نظير صنايع شيرو لبنيات
5) آب ديگهاي بخار و انتقال حرارت
6) توليد محصول نظير توليد نوشابه
7) مصارف شرب و بهداشت
8) مصارف كشاورزي و آبياري فضاي سبز
نياز آبي برخي از صنايع بر اساس ميزان توليد محصول كيفيت آب مورد استفاده در توليد نوشيدنيهاي گازدار آبي كه در تهيه نوشيدني هاي گازدار مصرف مي شود بايد فاقد آهن و منگنز باشد. غلظت زياد آهن و منگنز باعث ايجاد طعم نامطلوب در محصول توليدي ميشود. از طرفي كدورت اين آب بايد كمتر از NTU 1 باشد و آب فاقد رنگ و طعم و بو و مواد آلي باشد. از پارامترهاي مهم ديگر در توليد نوشيدنيهاي گازدار سختي و قليائيت است.
اگر سختي آب بيش از 200 ميليگرم در ليتر باشد محصول توليدي داراي كدورت است و اگر قليائيت آب بيش از 100 ميگرم در ليتر باشد، در اين صورت قليائيت با اسيدهاي معطر اضافه شده به نوشابه وارد واكنش شده و آنها را خنثي مي كند.
كيفيت آب مورد استفاده در صنعت نساجي
مهمترين پارامترها در كيفيت آب صنايع نساجي ميزان كدورت و سختي و رنگ و آهن و منگنز است به طوري كه براي توليد پارچه هاي مرغوب مقادير اين پارامترها بايد نزديك صفر باشد. ازطرفي وجود مقادير بيش از حد مجاز آهن و منگنز در آب مورد استفاده در صنعت نساجي باعث تغيير رنگ پارچه و نيز ايجاد لكه هاي رنگي برروي محصول مي باشد.

كيفيت آب مورد استفاده در صنعت كاغذ
پارامترهايي نظير رنگ و آهن و منگنز و TDS در كيفيت آب صنعت كاغذ اهميت دارد. معمولاً آب اين صنايع بايد فاقد رنگ ، آهن و منگنز باشد و مقدار TDS در حد قابل قبول باشد. آب مورد نظر، بايد فاقد روغن و مواد نفتي باشد. وجود مواد نفتي باعث ايجاد لكه هاي نيمه شفاف بر روي كاغذ مي شود. كيفيت آب مورد استفاده در كارخانجات يخ
در كارخانجات يخ با توجه به اينكه محصول مورد استفاده شرب است بايد از نظر ميكروبي مناسب باشد. كيفيت ميكروبي آب مورد استفاده براي توليد يخ بايد مطابق با استانداردهاي آب شرب باشد. آب بايد فاقد طعم و بو بوده و از طرفي مقدار TDS و آهن و منگنز آن در حد قابل قبول باشد.
مثلاً اگر آب مصرفي در اين صنايع بيش از 75 ميليگرم در ليتر سختي كربناته داشته باشد به دليل انجماد اين تركيبات درآب رسوب كرده و اگر ميزان آهن آب بيش از 2/0 mg/L باشد ، باعث اي...مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت تاسيسات وتجهیزات استخر شنا🔥پاورپوینت تجسم از بدن🔥پاورپوینت سوختگي ها🔥پاورپوینت جنگ نرم: مباني، ابزارها، شگردها و راه‌هاي مقابله🔥پاورپوینت بررسی اضافه ولتاژها در سیستم های قدرت🔥پاورپوینت مدیریت ریسک در نظام سلامت🔥گزارش کارآموزی والیبال🔥پاورپوینت نژادهای گاو🔥پاورپوینت نورمن فاستر و آثار معماری آن🔥پاورپوینت نقش تغذیه در پیشگیری و کنترل چاقی کودکان🔥پاورپوینت مفاهیم در باب خداشناسی و اقسام و دلایل توحید🔥پاورپوینت عرضه و تقاضا کشش درآمدی و کشش قیمتی🔥پاورپوینت آشنايي با پديكلوزيس🔥پاورپوینت آثار و تبعات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی طرح تحول نظام سلامت🔥پاورپوینت نظام بهداشت و درمان در کشور هلند🔥پاورپوینت هوش، تعریف های مختلف و بهره هوشی🔥پاورپوینت هدف رفتاری🔥پاورپوینت نحوه تهیه صورت های مالی شهرداری تهران🔥پاورپوینت کتاب مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت ها تألیف دکتر جمشید پژویان🔥پاورپوینت نقش انتظار در توليد سيستم‌ هاي ديني🔥پاورپوینت سينماتيك مستقيم🔥پاورپوینت سیستم های ارتقا کیفیت🔥پاورپوینت سونامی چیست و چگونه به وجود می آید؟🔥پاورپوینت مبانی کار تصفیه‌خانه‌های آب🔥پاورپوینت پدیده ریزگزدها و گرد و غبار در ایران