دانلود(پاورپوینت نانو تكنولوژی در صنعت خودرو)

نانوتکنولوژی در صنعت خودرو کاربردهای نانوتکنولوژی همه جا همراه با هزینه کمتر، دوام و عمر بیشتر، مصرف انرژی پایینتر، هزینهنگهداری کمتر و خواص بهتر است. یکی از چشماندازهای امیدوارکنندة این تکنولوژی پیشرفته تحول درصنعت خودروسازی میباشد. یکی از اصلیترین نانو تکنولوژی,اصول CVT ,مولتی ترونیک ,موتورهای هوای فشرده|40204752|ace35009761|اِی سی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت نانو تكنولوژی در صنعت خودرو هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

نانوتکنولوژی در صنعت خودرو

کاربرد‌های‌ نانوتکنولوژی‌ ‌همه جا‌‌ همراه با هزینه کمتر، دوام‌ و عمر‌ ‌بیشتر، ‌مصرف انرژی‌ پایین‌تر، ‌‌هزینهنگهداری‌‌ کمتر و خواص بهتر است. یکی از چشم‌اندازهای امید‌وار‌کنندة این تکنولوژی پیشرفته تحول درصنعت خودرو‌سازی می‌باشد. یکی از اصلی‌ترین موضوعات نانو‌تکنولوژی، ساخت مواد با خواص جدیداست.

این مواد‌ ارزش افزوده ‌‌بسیار بالا‌ و کارایی‌ بالاتری در تمام صنایع‌ خواهند داشت‌ که ‌صنعت‌ خودرو‌نیز از آن مستثنی نمی‌باشد. ‌ ساخت بدنه‌های‌ سبکتر‌ و مقاومتر‌ برای خودرو، ساخت‌ لاستیک‌هایی بامقاومت‌‌‌ سایشی‌‌ بهتر، ساخت‌ ‌قطعات موتور با عمر چند برابر، ‌کاهش مصرف‌ سوخت خودرو،‌ ساختباتر‌ی‌هایی با انرژی‌‌ ‌بالا‌ ‌و دوام بیشتر، نانوساختارهایی مبتنی بر کربن به عنوان سوپر اسفنج هیدروژنیدر خودروهای پیل‌سوختی، ساخت‌ حسگر‌ها‌ی چند منظوره برای کنترل ‌فرایند‌های‌ مختلف‌‌ درخودرو ‌‌، ساخت‌کاتالیز‌ور‌های‌ ‌‌اگزوز ‌‌خودرو جهت‌ کاهش آلودگی ‌‌هوا، لایه‌های خیلی‌‌ محکم ‌‌با خصوصیات‌ ‌ویژه‌ای مثل‌الکتروکرومیک‌ (رنگ‌پذیری‌ الکتریکی) یا خود‌پاک‌کنندگی‌‌‌ برای استفاده‌ در شیشه‌ها و آینه‌های خودرو وسازگار‌ کردن‌‌ خودرو با محیط‌‌‌زیست‌ و بسیاری‌ از موارد دیگر‌ از جمله کاربرد‌هایی هستند‌ که نانو‌تکنولوژی‌‌در صنعت‌ ‌خودرو خواهد داشت.

CVT چگونه کار میکند؟

اصول CVT

بر خلاف سیستم انتقال قدرت اتوماتیک،در سیستم انتقال قدرت با قابلیت تغییر پیوسته،جعبه دنده ای باتعداد مشخص چرخ دنده وجود ندارد یعنی درسی وی CVTتی چرخ دنده های دندانه دار درگیر با هموجود ندارند رایج ترین نوع براساس سیستم پولی کار می کندکه اجازه ی بینهایت تغییر بین بالاترین وپایین ترین دنده بدون گسستگی را می دهد.

اگر از اینکه چرا درباره ی سی وی تی هم از واژه دنده استفاده می شود تعجب می کنید به خاطر بیاوریدکه منظور از دنده نسبت سرعت موتور به سرعت محور چرخ هاست،اگرچه سی وی تی این نسبت را بدوناستفاده از چرخ دنده های سیاره ای انجام می دهد اما باز هم از واژه دنده برای سی وی تی استفاده میشود.

و در ادامه مباحث زیر بررسی میشود:

CVT هایی بر اساس پولی

مولتی ترونیك

موتورهای هوای فشرده

موتورهای هوای فشرده دو سیلندر


مطالب دیگر:
📝بررسی بتن های عبور دهنده ی نور (لایتراکان)📝بررسی معاد و جهان پس از مرگ📝بررسی و کاربرد ریز کنترل کننده ها جهت شارژ باتری📝بررسی و آشنایی با سازه های ماکارونی📝بررسی و تجزیه و تحلیل نقطه سر به سر در مدیریت مالی📝بررسی تاریخچه و معماری و فرهنگ و هنر روم – بسیار جامع📝بررسی هنرهاي تجسمي دوره پست مدرنیسم و آشنايي با چهار نقاش معاصر جهان📝بررسی غشای سلولی و انواع اجزا و پروتئینهای غشا📝نقش مرد و زن و قوام و مقوم ملاك هاي انتخاب همسر📝بررسی موقعيت جغرافيائي و شرايط جوي منطقه بافق و معدن اسفوردي📝بررسی جوشكاري ماوراء صوت – آلتراسونیک و فنون و استانداردهای جوشكاري لوله ها📝بررسی مشخصات علف های هرز و روش های مبارزه با آنها📝تحليل و طراحي سازه ها به كمك نرم افزار ETABS📝بررسي شيوع كودك آزاري در میان معتادان و مصرف کنندگان مواد مخدر – همراه با نمونه موردی📝بررسی انواع و ویژگی ها و کاربرد پشم سنگ📝دانلود گزارش دوره كارآموزي در شركت نفت ايرانول پالايشگاه روغن سازي تهران📝بررسی و چگونگي ساخت دراورهاي چوبي در كارگاه صنايع چوب📝بررسی اصول و شیوه های ساخت بنا ها در روستا ها و شهرهای قزوین و همدان📝نقاشي سيليكات و اسگرافيتوي و بررسی نقاشي و تکنیک های فرسك روی دیوار و مواد مورد نیاز نقاشی فرسک📝بررسی انواع آزمایش های مربوط به بتن و سنگدانه📝خرید و دانلود طرح توجیهی تولید پنکه سقفی📝گزارش کارآموزی در شرکت صنایع پودر مهرباران آشنایی با بخش های مختلف صنعت رنگ📝بررسی ارتباط میان سبكهاي مديريت و رهبري مديران در دبيرستانها📝بررسی اجزا و سیستم های طيف سنجي و کاربردهای آن📝دانلود نمونه سوالات آزمون آزاد كارداني به كارشناسي حسابداري صنعتي